Zamów badanie na COVID-19 do swojego domu

Masz niepokojące objawy, wskazujące na zakażenie koronawirusem lub chcesz sprawdzić, czy nie przebyłeś tej choroby w sposób bezobjawowy lub skąpoobjawowy? Zamów badanie w bezpiecznych warunkach domowych, a nasz zespół przyjedzie do Ciebie, aby pobrać materiał.

 

 

ZADZWOŃ I UMÓW WIZYTE  - 888 486 999

 

 

Wykonujemy 2 rodzaje testów 

 

TEST ANTYGENTOWY 

 

Szybki chromatograficzny test immunologiczny służący do wykrywania antygenu SARS-CoV-2 w organizmie człowieka. Przeznaczony do wczesnego rozpoznania zakażenia u pacjentów, którzy posiadają charakterystyczne objawy koronawirusa.

 

Dzięki możliwości uzyskania wyniku w zaledwie kilkadziesiąt minut test jest stosowany jako szybkie narzędzie diagnostyczne, a jego skuteczność wynosi aż 90%. O jego dodatnim wyniku świadczą charakterystyczne dwie kreski, które w przypadku obecności wirusa SARS-CoV-2 pojawiają się na płytce w ciągu 5-8 minut od umieszczenia na niej pobranego z nosogardzieli materiału. Test ten warto wykonać zarówno przed spotkaniami rodzinnymi, jak i wyjazdami.

W przypadku pacjentów bezobjawowych konieczne jest dodatkowe potwierdzenie wyniku wymazem RT-PCR.

 

TEST RT-PCR 

 

Badanie metodą RT-PCR jest testem genetycznym, który wykrywa zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Wykonanie wymazu polega na pobraniu materiału specjalną wymazówką z gardła lub nosogardzieli i trwa kilkanaście sekund. Czas oczekiwania na wynik jest obecnie uzależniony od obciążenia laboratoriów ilością wykonywanych testów i wynosi średnio 1-2 dni robocze

RT-PCR to jedyny test na SARS-CoV-2 rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia wykazujący 99% skuteczności. Badanie przeznaczone jest dla pacjentów, którzy posiadają charakterystyczne dla COVID-19 objawy infekcji takie jak duszności, kaszel czy gorączka oraz dla osób, które ich nie odnotowują, ale chcą wykluczyć infekcję bezobjawową np. przed spotkaniem z rodziną czy podróżą. Wiele państw wymaga wykonania testu RT-PCR wraz z odpowiednim zaświadczeniem.

Badanie RT-PCR, do którego wydawano zaświadczenie o wyniku (także w języku polskim), stanowi podstawę do wygenerowania Unijnego Certyfikatu COVID-19 (tzw. paszportu covidowego).

 

Jednostka współpracująca z

Systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne

  Dyspozytor  71 758 13 00

  71 758 13 00

05 grudnia 2021

Testy COVID z dojazdem do pacjenta